درباره فولاد ارگ تبریز

رکت فولاد ارگ تبریز در تیر ماه سال 1386 به شماره 21629 در شهر تبریز به ثبت رسید. بعد از تأسیس اقدام به خرید زمین در شهرک سرمایه گذاری خارجی نموده و سپس کارهای هم سطح سازی و آماده سازی زمین برای ایجاد سوله ها و خط تولید را انجام داده و بعد از آن در سال 1387 کارهای ساخت سوله و ساختمان های تولیدی به اتمام رسیده و در اوایل سال 1388 نصب و راه اندازی خط تولید ریخته گری چدن و داکتیل تکمیل شد. در نیمه دوم سال شروع به تولید آزمایشی کرده و نسبت به اخذ پروانه بهره برداری چدن و داکتیل اقدام نموده و در آبان ماه سال 1388 از اداره صنایع پروانه بهره برداری اخذ گردیده و بعد از اخذ پروانه بهره برداری تولید چدن و داکتیل شروع و طی سال 1388 این تولید ادامه داشت.

در اوایل سال 1389 در جهت اشتغال زایی و بهبود بخشیدن و ارتقای سیستم تولید در راستای ذوب فولاد و ایجاد خط نورد پیش گرم جهت تولید میلگرد استاندارد، اقدام به طراحی خط تولید شمش فولادی در اندازه های 125*125 نموده و در طی سال 1389 بعد از راه اندازی خط تولید شمش و اقدام به خرید ماشین آلات خط نورد از کشور ترکیه نموده و ضمن واردات ماشین آلات در شهریور سال 1389 و شروع نصب ماشین آلات در اوایل سال 1390 موفق به تولید آزمایشی شمش فولاد شده و به کار خود ادامه داده تا اینکه توأم با تولید آزمایشی شمش مراحل نصب و راه اندازی خط نورد در سال 1390 به اتمام رسید.
از سال 1391 تولید آزمایشی میلگرد شروع و موفق به بهره برداری و تولید میلگرد گردیده است که این پیشرفت و بهبود چشمگیر با یاری خداوند متعال و در نتیجه تلاش و پشتکار برادران اکبر و اصغر دقیقی به عمل آمده است. این روند تا به ثمر رسیدن اهداف بلند مدت شرکت جهت ارتقای کیفیت مطلوب در تولید ملی با اصول استاندارد در بازارهای داخلی و خارجی و رقابت در آن ادامه خواهد داشت.